Neden SkyRc Tercih Edilmeli?

1) Kalite;

Özel yazılımı sayesinde ve kullanılan elektronik bileşenleri ile her zaman kaliteyi benimseyen SkyRc şarj aletinde  diğer firmalara karşın hep öncü olmuştur.

2) Yüksek Performans;

Li-Po piller yapıları gereği , şarj, storage veya deşarj işlemi yaparken, şarj aletleri tarafından verilen yanlış voltaj veya akımlar sonucunda şişme , patlama gibi istenmeyen durumlarda piliniz kullanılamaz hale gelir. SkyRc ürünleri bu sorunların önüne geçmek için, bataryanıza vermesi gereken voltaj ve amper değerlerini otomatik olarak hesaplayarak bataryanıza ne kadar akım ve voltaj vermesi gerektiğini hemen hesaplar ve yapılacak işlemi hemen başlatır.

3)Kullanılan Malzeme Kalitesi;

Bir örnek ile açıklayalım. SkyRc imax b6 mini ile clone bir imax b6  arasındaki en büyük fark elektronik kalitesidir. Orijinal de 60w ile 6 amper’e kadar şarj yaparken clone 80w ile 6 amper’e kadar şarj yapabilir.Ortaya çıkan fazla 20w sadece fazla tükeketilen elektrik ve sonucunda ortaya çıkan fazla sıcaklık.Şarj aletlerinde ve pillerde istenen son durum sıcaklıktır.SkyRc nin sıcaklık için bir diğer önlemi ise kullanılan alüminyum kalınlığı ve adapte soğutucu fandır.

4) Kullanım Ömürlü;

SkyRc bu konuda clonlarından ve diğer firmalardan çok üstündür.

Aşağıdaki video en açıklayıcı örnektir.Videoyu açıklamak gerekirse ; kullanılmamış aynı özelliklere sahip iki adet batarya. Üstteki şarj aleti clone olan ve alttaki şarj aleti ise SkyRc firmasının imax b6 mini modelidir.Bu şarj aletleri 1 yıl kullanılmıştır ve test edildiğinde SkyRc imax b6 mini ilk günkü gibi tam 1 saat 20 dakika 22 saniyede bitirirken clone şarj aleti sürekli ısıya mağruz kaldığı için zarar görmüş ve tam 10 saat 59 dakika sonra şarj edebilmiştir ama bataryaya verdiği değerler doğru değil ve tam anlamıyla dolduramamıştır.